Diagnoza Auto
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Diagnoza Auto

Diagnoza Auto pentru masina TA


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Problema astra g 2.0

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Problema astra g 2.0 Empty Problema astra g 2.0 Lun Ian 18, 2010 11:46 pm

ady74



salutare baieti sant un nou utilizator si va salut pe toti .
Acum incep problemele am o astra g 2.0 y20dth si ma inebuneste cu o eroare P0400 critical sistem malfanction 2 am facut tot ce este omeneste si se stie incepand cu :
curatat admisie ,sezor pres turbo egr vacumuri furtune electrovalve totul verificat si para verificat turbo etc Evil or Very Mad si nimic singura problema care nu inteleg ce se intampla este debitmetrul care in urma verificari imi arata valoarei intre 465-490 stiind ca valorile ok sint intre 200-350 am probat cu alt debitmetru nou original si nimic valoarea ramane neschimbata nu inteleg de ce nu imi arata valoare care trebuie stiind ca debitmetrul vede cantitatea de aer care o aspira motorul.
Am uitat sa va spun ce face masina cand se aprinde martorul la bord (motorasul)are momente cand merge ff bine si cand vrea ea se aprinde si da in nas dupa care o mai las u7n pic sau o turez mai mult si iar isi revine cam atat sper sa ma indrume cineva daca nu o indrum eu spre un cap de pod salutare

2Problema astra g 2.0 Empty opel Sam Feb 20, 2010 8:15 pm

irisbz



defect comun la opel...verifica partea vacuumatica,cu testerul in valori reale,egr,procent electrovalva la relanti calca de mai multe ori pedala de frana...daca creste peste 65% schimba pompa de vacuum sau servo frana!
sau foloseste un adaptor cu ceas vacuumatic,se gaseste la draper
sau pleaca in proba de drum cu vacuumul de la servo astupat....dar o faci pe raspunderea ta!

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum